O školi

• Širenjem grada Zagreba pedesetih godina prošlog stoljeća prema rijeci Savi,izrazita stambena izgradnja na području Trnja, postavila je prioritet gradnje nove škole. Radovi su započeli 1954.,a svečano otvaranje Narodne škole Miramarska cesta bb bilo je 9. rujna 1956. godine.
  • Tijekom godina škola je stjecala svoj renome, izrasla je u, ne samokvalitetno obrazovno središte u koje roditelji s puno povjerenja upisuju svoju djecu, već i u kulturno središte i mjesto življenja i druženja učenika, učitelja i roditelja.
  • Sustavni rad učitelja, stalna povezanost s pedagoškom znanošću, jer škola je od prvih dana mjesto edukacije budućih učitelja, u školi živi ozračje koje teži neprestanom boljitku i svjesno je svoje odgovornosti prema budućnosti.
  • Godinama unosimo u nastavu inovacije čime unapređujemo nastavni proces. stoga smo prepoznatljivi po postignutim rezultatima u učenju i dodatnom radu s učenicima. sudjelujemo u natjecanjima u znanju, umjetničkim i sportskim vještinama te su nam svake godine učenici pozivani na državna natjecanja.
  • Poznati smo i po izrazitoj senzibilnosti i brizi za učenike s posebnim potrebama, posebice s djecom oštećenog sluha koja su uspješno integrirana u redovne razredne odjele.

objavila : Ivančica Borić

« Svibanj 2019 »