Ciljevi projekta

– usvojiti temeljne komunikacijske vještine (aktivno slušanje, reflektiranje, prepoznavanje emocija, postavljanje pitanja s ciljem uživljavanja u osjećaje drugoga što vodi do razumijevanja)
– naučiti djecu što je empatija i koja je njena važnost u svakodnevnom životu
– razvijati empatiju, poticati na toleranciju i razumijevanje drugih
– usvojiti nenasilne metode rješavanja sukoba
– potaknuti učenike na suradnju i timski rad s učenicima drugih razreda, ali i povezivanje s lokalnom zajednicom

Zadaci projekta

– prihvaćanje odgovornosti za svoje postupke, prihvaćanje različitog mišljenja, primjena tolerantnog ponašanja, pokušati razumjeti potrebe i osjećaje sukobljenih strana; otkrivanje najboljih rješenja sukoba i razvijanje odnosa suradnje.

Nositelji projekta

Učiteljice RN:
Lidija Šteko, Jasmina Stašić, Ksenija Ćosić, Martina Klarić, Ivančica Borić, Tanja Kovačević, Sanja Polak, Ana Rajić, Marijana Nutrizio, Maja Brezak Pohrebny, Iva Špehar, Danijela Janda Abbaci, Ivana Stančin, Jadranka Krajačić Puk, Sanja Duvnjak, Ana Katušić;
časna sestra Marija Bilanović,
učiteljica informatike Martina Balija