Škola već dugi niz godina ostvaruje suradnju s drugim ustanovama.

Sa Učiteljskim fakultetom u Zagrebu surađujemo kao škola vježbaonica. U školi se trenutno realiziraju metodičke vježbe kolegija: Metodika likovne kulture, Metodika tjelesne i zdravstvene kulture, Metodika matematike i Metodika informatike. Mentorice su: Petra Anić, Ivančica Borić, Maja Brezak Pohrebny, Ksenija Ćosić, Sanja Duvnjak, Danijela Janda Abbaci, Martina Klarić, Tanja Kovačević, Jadranka Krajačić Puk, Marijana Nutrizio, Sanja Polak, Ivana Stančin Letinčić, Jasmina Stašić , Iva Špehar, Lidija Šteko.

Studenti Filozofskog fakulteta u Zagrebu, Odsjeka pedagogije, u našoj školi sudjeluju na metodičkim vježbama kolegija Teorija i metodika nastave, Temeljna nastavna umijeća i Školska stručna-pedagoška praksa koje vodi pedagoginja Vanja Praznik. Studenti Odsjeka za anglistiku u našu školu dolaze na metodičke vježbe u sklopu predmeta Praksa 1 i Praksa 2, a mentorica im je Dijana Posedi.

Suradnja sa Poliklinikom za rehabilitaciju slušanja i govora SUVAG realizira se kroz organizaciju Produženog stručnog postupka. U školi trenutno postoje 3 grupe PSP-a.

U suradnji s Centrom za pružanje usluga grada Zagreba – Dugave, ustrojena je jedna skupina PSP-a.

Agencija za odgoj i obrazovanje provodi stručne ispite za nastavni predmet Hrvatski jezik, a mentor je profesorica Zrinka Romić. Također, u našoj se školi organiziraju Županijska stručna vijeća za razrednu nastavu pod vodstvom učiteljice Maje Brezak Pohrebny, Županijska stručna vijeća za engleski jezik pod vodstvom Lane Remenar, Županijska stručna vijeća za likovnu kulturu pod vodstvom Zinke Brekalo te Županijska stručna vijeća za fiziku pod vodstvom Matilde Šimunović.

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja organizirao je nacionalne ispite te su u ispravljanju ispita sudjelovale Zrinka Romić i Matilda Šimanović.

Škola surađuje i s Udrugom O.A.Z.A. Mladi volonteri udruge pomažu nam urediti školski vrt i naše dvorište.

Partneri smo Udruge Maštara u provedbi njihovih projekata (Kvartovski volonterski klub, Maštarin edukativni boravak) u kojima sudjeluju učenici naše škole. Više o suradnji možete saznati na ovoj poveznici.