Datum objave: 18. listopada 2023.

Školsko natjecanje u čitanju naglas

Ove smo godine prvi put organizirali školsku razinu Natjecanja u čitanju naglas.

Cilj natjecanja je predstaviti knjigu koja se natjecateljima najviše sviđa na način da kratkim govorom ispričaju zašto su odabrali baš tu knjigu te da pročitaj jedan dio knjige prema vlastitom odabiru.

Žiri, kojeg su činile knjižničarka Beata Doko, psihologinja Klara Lončar i učiteljica Ana Rajić, za svakog je natjecatelja ocijenio kreativnost uvoda, jasnoću i razgovjetnost čitanja, izražajnost u nastupu, primjerenost izabranog djela uzrastu te sveukupni dojam.

Natjecanje je održano u utorak 17.10.2023. U mlađoj kategoriji (3., 4. i 5. razred) sudjelovalo je 14 natjecatelja: Klara Huzjak,  Ema Musa, Dario Dorić, Greta Zubak, Ema Pšeničnik, Mate Marijanović,  Ivona Bajuk, Marin Trogrlić, Ela Štetić, Alina Arslanagić, Dora Ćorić, Raul Tadić, Eden Sydney Brcic Jones i Ilija Poliakov.

Na natjecanju smo ugostili književnicu Ivu Novosel koja nam je putem kratkog videa prikazala kako nastaju slikovnice, a zatim nam je pročitala naglas svoju slikovnicu “Sasvim običan dan”.

Prvo mjesto osvojila je Ema Musa (3.c), drugo Ela Štetić (3.c), a treće Greta Zubak (4.b). Prvo mjesto u starijoj kategoriji osvojila je Anja Svržnjak (7.b). Čestitamo svim sudionicima!

Ema i Anja predstavljat će našu školu sljedeći tjedan na gradskom natjecanju. Želimo im puno sreće!